Boccaccio sál

Kulinářské a hudební zážitky z Večeře s Mozartem si můžete vychutnat v nádherném novobarokním tanečním sále Boccaccio.

Již více než 80 let skrývá Grand Hotel Bohemia svůj nejkrásnější poklad pod zemí. Když otevřel pan Steiner v roce 1927 svůj hotel, představil veřejnosti také podzemní taneční sál Boccaccio. Ten se pak stal jedním z nejvyhledávanějších míst pražské smetánky. Například takzvané taneční večery, „soirées dansantes“ tady byly pořádány každý den a bavit se sem tenkrát krom mnoha jiných chodily i takové osobnosti, jako byl ministr zahraničí Jan Masaryk nebo tehdejší velvyslanec Spojených států.

Jméno dostal taneční sál po Giovannim Boccacciovi a jeho Dekameronu.

V roce 1993 byla provedena kompletní rekonstrukce sálu, která mu navrátila krásu z lepších časů. Umělý mramor byl opraven, nástěnné dekorace a malby obnoveny a nově pozlaceny, sošky malých amorků držících hudební nástroje či šípy lásky byly pečlivě zrekonstruovány, zrcadla a lampy vyměněny. Přes bídný stav sálu před rekonstrukcí se nakonec zachovala část původní výzdoby.

Proto v tomto sále dnes můžete obdivovat původní parketovou podlahu poskládanou z dřevěných kazet, z nichž je každá z nich složena z devíti druhů orientálních dřev. Čas a tisíce tanečních bot udusaly podlahové dřevo natolik, že přežilo i katastrofické povodně z roku 2002, kdy se podlaha sálu ocitla na tři dny pod metrovou vrstvou kalné vody a bahna. Podlaha je položena na dřevěné mřížce, aby se zajistila její pružnost, nohy při tanci tolik nebolely a hosté mohli zůstat ještě na jednu skleničku.

Zkáze unikl také centrální lustr, který byl při rekonstrukci sejmut a jehož 4000 ručně vyrobených závěsných dílů bylo pečlivě vyčištěno a následně znovu zavěšeno. Nyní jej můžete opět obdivovat v celé jeho jiskřivé kráse.

Přijďte a vychutnejte si pohled na tento nádherný sál, těsně spjatý s historií města Prahy.

Akce je vhodná pro děti od 6 let (s výjimkou exkluzivních lóží, které jsou vhodné pro děti od 2 let). Sál disponuje bezbariérovým přístupem z hlavní recepce hotelu.